» » Restart webu barzjaci.cz

Restart webu barzjaci.cz

kategorie plány | 0

A je to tu!

I tady na severu leze sníh z cest. Co teprve tam u vás… 🙂
Bude tu květen, a to mi připomíná.

Při loňském Slovensku jsme vedli v Belé divné řeči. Tedy možná jste to ani někteří v tom kouři nepostřehli. Merky při kmenovém ohni s buřtem v jedné a pivem v druhé ruce připustil, že nastal čas na změnu webu. Doba, po kterou se mu věnoval byla dlouhá.
Opojeni zážitky, partou a urychlovači jsme si řekli, že to uděláme. Ještě tam se ujasnilo, co by jak mělo být.

Hned, jak jsme se vrátili ze Slovenska, začali jsme tvrdě makat! Často i několikrát denně jsme byli ve spojení. Maily, telefony, skajpy… Dlouhé noci porad ve dvou, ve třech!

(ne, to byla jen sci-fi vložka pro dramatičnost)

Restart webu barzjaci.cz

Šel čas…

léto, podzim, Vánoce, leden… Čtvrtého, toho měsíce dostávám mail:

„Čau Vláďo, přeji všechno nejlepší do nového roku, hlavně zdraví a spoustu kilometrů bez nehody. Rád bych se Tě zeptal, jestli jsi něco podnikal ve věci nových stránek…“

„No jistěé!“ nabízí se okamžitá odpověď 🙂  Ale fakt. Celkem často jsme o tom s Michalem mluvili, takže úplně zaskočený jsem nebyl.
Po dohodě s Merkym nastala fáze přesunu. Najít správný prostor pro web, změnit účet pokladničky, testovat původní web u nového poskytovatele a další drobnosti. Chtěli jsme zachovat půvdní stránky do spuštění těchto, ale zároveň i do budoucna. Merky na nich strávil hodně času, kdy ostatní tahali za heft a udělat jednoduše DELETE, mi nepřišlo dobré. Dnes mám vizi, překopírovat vše z původního webu, na tento. Nepůjde to úplně jednoduše, ale jsou dny, kdy prší, sněží, vyprodali všechny lístky do kina, tak snad. Historie Barzjakých si zaslouží, zůstat tu v nové podobě.

Ta je kompromisem toho, co bychom chtěli, a co je možné. Aby vše fungovalo potřebujeme znát vaše připomínky, a hlavně informaci o jakýchkoli nedostatcích.

Při návrhu webu bylo myšleno na jeho přístupnost ať nám, tak i všem kolemjdoucím. Bárzjací budou mít vždy život na těchto stránkách o cosi snazší, ale ostatní nebudou příliš pozadu.

Každý, kdo naše stránky objeví,

uvidí základní informace, které si bude moci číst. Pokud bude chtít zasáhnout do debaty článků, nebo té hlavní, může. Veškerá omezení jsou popsaná v návodu. Nejde o represí, ale nejúčinnější ochrana proti robotům. Budou nám chtít do debaty vecpat neodolatelnou reklamu. Jednou na fialovou pilulku, jindy na přítelkyni. Tu, co ji můžeme mít při cestování letadlem v palubním zavazadle. Ve vyfouknutém stavu, pochopitelně.
Přihlásit se je snadné i pro nás. Můžeme sociálními sítěmi, nebo jménem a heslem.

Stránky doznaly jistých změn a dále se budou vyvíjet podle využití a potřeby.
Každý z nás tu má možnost psát, sdílet fotografie, nebo videa.
Máme svůj Facebook, Instagram, Youtube, Google+.

Vždy jako BÁRZJACÍ!