Barzjaci po kupě

Slovensko 2019

7.-10.5.2019

Alda můka, Bemboš s Petrou, Fanda, Inža s Martinou, Janek s Vikou, Koudy, Kuba, Maňa s Erikou, Michal, Rolf, Vláďa

mapa cesty

Letošní Slovensko (sedmé) plánujeme už v půlce března.Termín volíme od 8.5. – to už je určitě teplo (myslíme si).
Kemp Podlesok nereaguje na opakovanou objednávku ubytování. Díky tomu poznáváme nedaleký kemp Turistický ráj. Náš termín se částečně překrývá s termínem Cendura, tak někteří užijí více akcí v jednom týdnu.

Nepříznivé počasí mění naše plány, nezabrání však dobré náladě. K tomu také přispěje společná návštěva koupaliště v Popradu (AquaCity) privátní autodopravou dopravou.


  • úterý 7.5. – odpoledne s Rolfem odjíždím do Hradiště, připojuje se Michal a směřujeme do cíle prvého dne – Zvolen Neresnica. Koudy s Maňou, Erikou a Kubou mají sraz u Janka s Vikou. Jedou vyjížďkovou trasu se zajímavostmi po cestě. O půl osmé se všichni potkáváme v kempu. Večer chvíli na kolibě, bowlingu, čerpačce, diskotéce, chatě…
  • středa 8.5. – 10:30 dojíždí Inža s Martinou a Aldou. Kuba, Michal, Rolf a já jedeme rychlejší trasou. Úkolem máme obstarat kemp, kde jsme ještě nebyli a zajistit vše potřebné na večer. Je svátek a všechny obchody mají zavřeno. Ostatní jedou vyjížďku, kterou naplánoval Janek. Je nás 15, spíme v 5 chatkách bez topení. Zájezd maďarské školní mládeže spí už druhou noc ve společenské místnosti budovy kempu. Teplo tu tedy fakt není. Večer zapalujeme oheň. Po osmé přijíždí Bemboš s Peťkou. Už jsme komplet. Alda se Štěpánkou, Dušan ani Pepa nedojedou.
  • čtvrtek 9.5. – od rána je jasné, že na výlet do “Ráje” to nebude. Operativně řešíme, co dnes. Mezi návrhy je i koupaliště v Popradu. Někteří horečně hledají hromadný způsob dopravy. Bemboš byl úspěšný. V 11hod nasedáme do žluté, popradské strely. Cestu nám zpříjemňuje neotřelým výkladem a historkami místní všeho znalý řidič. Slibuje, že pro nás přijede i zpět, přestože dostane zaplaceno předem. Aspoň nějaký adrenalin v dnešním deštivém dni. Z úsporných důvodu se snažíme zakoupit skupinovou vstupenku. Skupinu musí tvořit 20 návštěvníků. Za tímto účelem draftujeme 3 nic netušící kolemjdoucí turisty s jejich dalšími dětmi. Nakonec se tento obchod neuskuteční z důvodu rozdílných zájmů v bazénu. Fanda řeší drobný konflikt… Ti co mají lístek na 3 hodiny, přemísťují se do nedalekého nákupního centra Forum, procházkou pak do Minipivovaru Tatras. Večer sedíme ve společenské místnosti, Michal nás baví svými karetními triky z dětství.
  • pátek 10.5. – budíme se do slunečného rána. Podle předpovědi nemá však pěkné počasí trvat dlouho.  Alda, Bemboš s Peťkou, Koudy a Kuba jdou na výlet – Prielom Hornádu. Inža s Martinou, Michal, Rolf a já měníme plány. Nemá cenu trávit další noc v prázdném kempu v Belé. Rušíme ubytování a jedeme do Jeseníku. Po návratu pokračují výletníci na Cenduro, kde už je čekají ostatní.

collage Slovensko 2019