Dovolená 2019

31.8.-13.9.2019

Dušan, Fanda, Inža s Martinou, Koudy, Kuba, Michal, Rolf, Vláďa


Naše dnešní cesta začala svatbou Vaška a Zdeňky. My je ale museli v nejlepším opustit. Loučíme se, a tímto nám začíná dovolená.

Plány jsou jasné. Kuba na nich pracoval a několikrát měnil už delší dobu. Cílem je Korfu, průjezdním „bodem“ Albánie. Dnešní cíl je ale zdaleka menší. Dojet k Balatonu přespat a zítra to rozjet na ostro.

Cestu vedem na Nové Mesto, Trnavu, Komárno a rychle najít bydlení. Míříme k „malému Balatonu“ Je už jaksi po sezóně. Zahýbáme k prvému kempu, který vypadá na otevřený. Na recepci se ubezpečujeme, že už tu je fakt všechno zavřené a za jídlem budeme muset dál. „Nebo to zkusit na pláži, ukecat obsluhu“.

Víš jak, ukecávej Maďara v osm večer po sezóně, ať ti něco dá. Tento je ale natolik důvtipný, že… možná naše prvá útrata předčila jeho celodenní tržbu v prázdném kempu, tak či onak zůstává a všichni jsme spokojeni. Po druhé objednávce začíná i vařit :-)

V průběhu večera někteří stavějí stany – nechtějí být vlhcí rosou a okousáni až k morku kosti komáry.
Ti, jež vědí, že žádné zvíře – natož hmyz, z pudu sebezáchovy nemůže pozřít jejich krev, nestaví.


Je ráno. Postupně se všichni probouzíme. Vlastně všichni ne, jeden furt dělá, že je sobota a on je doma v duchnách. Marťa sčítá půgéty, které jí nanosili noční kavalíři. Hladoví začínají řešit jídlo. Jen ten muž na italském stroji má dále noc. Všichni jsou již osprchováni, takřka zbaleni, když v jeho stanu zaznamenáme pohyb. „Dobré ráno!“

Nu což, nepatrně po půl deváté opouštíme tento kemp. Dle dohody, jedeme najít nějaké místo, nebo obchod, kde se dá posnídat.
Projedeme místní obec, pak i další, nikde žádný obchod, natož bufet. Zkrátka po sezóně.

Pokračování příště…