Svatba Vaška a Zdeňky

31.8.2019

Alda můka, Fanda, Inža s Martinou, Koudy, Kuba, Maňa s Erikou, Michal, Rolf, Vašek se Zdeňkou, Vláďa


Sobotu, 31. srpna si vybral Vašek se Zdeňkou za svůj den svatební.
Nedbaje přitom našich hlasů, že v tento den, vlastně podle původních plánů už o den dříve, odjíždíme na dovolenou. Priority jsou zřejmé, proto odsouváme náš odjezd na sobotu s tím, že cestou Vaškovi společně s ostatními uděláme doprovod.

Zlý jazykové tvrdili, že nemáme šanci odtamtud odjet! Naštěstí se projevily naše silné charakterové vlastnosti spojena pevnou vůlí kolektivu a my to zvládli! Zdržení totiž hrozilo odjezdem ne v neděli, ale kdo ví, možná až v pondělí…

Sraz motorek byl na OMW Napajedla. My tam byli mezi prvními. Nabaleni na dva týdny cestování jsme u ostatních přijíždějících nebudili mnoho důvěry, že naše další cesta bude společná.

Ve správný čas se celá dlouhá kolona rozjíždí k Vaškovi. Tam jsou všichni patřičně přivítáni.Prožívám takové déjà vu. Koláčky, tlačenka, pivíčko (nealko), štamprlky (pro neřidiče). Zkrátka všechno. Pěkný to kraj i zvyky, jak komentuje Rolf. Takhle to tam “u nich” nechodí. Myslíme na to, že tady je pro nás možná z posledních šancí se řádně nadlábnou, někteří koketují s myšlenkou, vyměnit řidičák v náprsní kapse nenápadně za čerstvě usmažený řízeček, ale nakonec se smíchem zůstáváme pouze v rovině snění.

Zazní povel a my se všichni rozjíždíme k místu slavnostní události.

Počasí bylo objednané a špalír rodinných příslušníků, přátel a kamarádů oba dovedl až k “oltáři” pod modrou oblohou, kde už se o vše postarali obecní úředníci.

Po oficiální části se s oběma loučíme a naše cesta pokračuje dál k našemu druhému dnešnímu cíli – Balaton

Tam, kde končí naše cesta “svatební”, začíná naše cesta za společnou dovolenou