Víkend v Rakousku

1.-4.8.2019

Martin, Michal, Rolf, Vláďa


Na svatbě Michal navrhl zajet na víkend někam k Mariazellu.
Pohledal bydlení – Campingplatz u jezera Erlaufse, vymyslel trasu i program, tak nám v cestě už nic nebránilo. Snad jen to počasí. Předpověď nevěští nic dobrého. No co, risknem to.
Čtvrteční cestu si protahuji přejezdem přes Ostravu a Vlašim.Večer se potkáváme i s Rolfem u Michala. Shodou náhod i s novomanžely a Maňou.

V pátek odjíždíme v klídku, není kam spěchat. Před sebou máme asi 300km. Cestou nemůžeme minout Kalte Kuchl, kávička, dortíček a jedem dál. V podvečer dojíždíme na místo.
Plac pěkný, ale jinak nic. Bez obsluhy, výběrčí poplatku je tu každý den ráno. Ani žádné občerstvení, tak stavíme stany a vracíme se, cestou byla Billa. Prší. Hledáme místo, kde se schovat. Místní “klubovna” je plná dětí ze stanů, které stejně jako my, nemají kam v suchu schovat hlavu. Žádný z našich stanů není dost velké pro 4, najdeme si tedy místo za klubovnou, kde alespoň trochu přesahuje střecha, která nás chrání. V nepromokách a s proviantem to to nějak přečkáme.

V noci dál prší, ráno jakbysmet. Jdeme platit. 1 člověk, stan, motorka 2 noci = 24,30€. Vymýšlíme varianty co dělat. Od různě absurdních se propracujeme až k tomu, že to tedy zkusíme, že za kopcem může být lépe. A bylo. Děláme nedlouhé kolečko k Palfau. Míjíme vodopád a parkoviště Hochschwab. Tady zastavíme a chvíli se kocháme. U vodopádu Wasserlochklamm, zastavujeme na jídlo – vyhlášené pečené brambory. Projdeme se po lávce, několik obrázků a vracíme se zpět.Nakupujeme na večer a ten se opakuje – pod stříškou v dešti, jak už to máme nacvičené. Jak pravil Rolf: “sem už nikdy. Nikde jinde nepršelo, tady furt”.

Ráno to není žádná sláva, ale alespoň už neprší trvale. I tak balíme věci mokré.Díky objížďkám trochu bloudíme a u Bzence ještě naposledy zmoknem. Doma jsme na večer, už vlastně suší. Pěkný víkend.